5: Hamilton: Titkos verseny – a biciklis sport megkerülhetetlen figurája volt Lance Armstrong, akinek akkor is ismerte az ember a nevét, ha különben nem követte a biciklis sport eseményeit. Hamilton az ő egyik versenytársa volt, saját jogon is név a sportban, olimpiai bajnok. De ő is a dopping csapdájába esett, és ebbe a kötetbe mindenről mesél. A csalás módszertanától kezdve a versenyekig, a nyomásról és Armstrongról is. Regényszerű, érdekes, mesélős.
4: Lee: A lány hét névvel – Lee Észak-Koreában született és cseperedett fel. Az élet nehéz volt, de mivel csak ezt ismerte, elfogadta. Nem is szökni akart, csak átruccant a határon túlra, de visszajönni nem tudott, később pedig nem lehetett – az egész családja szenvedett volna, ha visszaszökik. Újra kellett kezdenie, önerőből, és rá kellett döbbennie, milyen elnyomásban éltek addig. Amikor évekkel később lehetősége lett, a családját is kimentette onnan. Vallomásos, de regényszerűen, és európaiként sokkolóan, hogyan élnek a világ azon felében.
3: Brown: Egy csónakban – Washingtoni Egyetem, 1936. Nyolc fiú a szívét is kiteszi a közös célért. Szegény fiúk, ösztöndíjasok, akiknek az egyetemre bejutni is harc volt, és ők akarnak lenni az olimpiai válogatott. Iszonyatos munka, egy karakteres edző, majd Berlin. Joe Rantz lett központi szereplőként a fókusz, de az evezős társai, az edzések, versenyek is kiemeltek. Izgalmas sztori, amelybe sikerült beletenni a versenysport izgalmát, a tényanyagokat és az olimpia hangulatát, amely sportesemény mellett politikai demonstráció is volt.
2: Hillenbrand: Rendíthetetlen – Louis Zamperini olasz amerikai fiatalember volt, akit a gyerekkori rosszaságok megkezdte rossz útról a sport térített le. Az egyik legjobb távfutó, aki kijutott Berlinbe, felvillant, és 1940-re simán éremesélye lett volna. De kitört a háború, és a versenyek helyére a sereg jött. Bombázótisztként harcolt, míg a gépe le nem zuhant. A semmibe sodródást a japán hadifogság követte egy szadista tartótiszttel, aki élvezettel gyötörte az egykori olimpikont. Brutális könyv, elképesztő szenvedésekről, és mégis hittel teli. Regényszerű, a tényanyagokat is szórakoztatóan építi be.
1: Carlo: A Jeges – Richard Kuklinski (szakmai fedőneve volt a Jeges) nevét nem emlegetik egy sorban Mansonnal, az Unabomber gyilkossal, pedig több emberrel végzett náluk. Csak neki a gyilkosság nem belső kényszer volt, hanem szakma. A maffia bérgyilkosaként saját bevallása szerint 200-nál több emberrel végzett és tüntette el őket. 30 év a bűnben, míg rendőrkézre került. És a történeteiből megszületett ez a kötet, amit az olvasónak elég felfogni. Abszolút regényes, anekdotás a stílusa, a története pedig elképesztő. Néha horror, miket ki nem talált a Jeges az áldozatok megölésére és eltüntetésére. Miközben jó pszichopata módjára a környezete elől jól rejtette az igazságot magáról: háromgyerekes családapa, kertvárosi idill. Mi pedig levonhatjuk a tanulságot: soha nem lehet tudni, a kedves szomszéd mennyire kedves igazából.