Minden napra egy könyv

Minden napra egy könyv

Godoy: Az ablakomon át

2024. május 27. - BBerni86

Fülszöveg: az_ablakomon_at.jpg

Régebben messziről csodáltam Ares Hidalgót.

De ez még azelőtt történt, hogy bemászott az ablakomon…

Raquel Alvarez keményen dolgozik és komolyan veszi a jövőjét. Az élete mindig csak róla és az anyjáról szólt, és ez tartotta meg Raquelt az egyenes úton. Kizárólag arra vágyik, hogy pszichológus legyen. Erre és persze arra, hogy Ares Hidalgo felfigyeljen rá.

Egy véletlen találkozás ráébreszti Raquelt, hogy a fellobbanása minden, csak nem viszonzatlan. Szexuális vonzalmuk hamarosan olyasmivé mélyül el, amit egyszerűen csak túlfűtöttként lehet leírni. Fülig egymásba szeretnek.

Raquel mindent Aresre tesz fel, de Ares nem tud vagy nem akar lehorgonyozni mellette, mert a személyes és családi kötelezettségein túl nem marad hely egy szerelemnek. Az összejövünk-nem jövünk keltette feszültség tönkreteszi Raquelt, és lehet, hogy elpusztítja azt is, ami kettejük között kialakult.

Szerintem: 

Egyszer volt, hol nem volt, egy Taylor Swift-klip, amiben a szomszéd lány jól bele volt szerelmesedve a szomszédjába, akivel az ablakon keresztül kommináltak. Kb. ez jutott most eszembe, csak itt

nincs barátság alap és a lány sokkal inkább kukkol, mint Taylor a klipben bármikor is.

Írhatnám úgy is, hogy a szomszédok egymásba szeretnek klisé van kombinálva a gazdag fiú – szegény lány esettel, amit még egy kis faji átláthatatlanság is színez. Az ok, hogy Raquel mexikói származású amerikai, az ki van fejtve. De a Hidalgo család? A fiúk vezetékneve görög mitológiára utal, de nagyon meg lennék lepve, ha a család görög lenne. Pláne, hogy az apa Juan. Juan Hidalgo. A hidalgók különben spanyol nemesek voltak és Mexikóban is van egy terület ezen a néven. Tudom, nem ezen kellene pörögnie az agyamnak, de amennyire ki van hangsúlyozva Raquel rassza, annyira fura, hogy a Hidalgo család esetében kerülve van a téma.

Ha már nevek. Az Ares és Apollo teljesen ok, Zeusz fiai. De Artemis? Aki a vadászat istennője volt és Apollo ikertestvére? Itt meg egy fiú kapta. A legidősebb testvér. Ír területen rendben, ott férfinévként ismerős, én is olvastam Artemis Fowl-t. De itt kifejezetten hangsúlyozva van a görög eredet, és akkor viszont Artemis egyértelműen női név kellene, hogy legyen. Miért nem lett Hades, Hermes, Adonis – ha már Apollo van és lenne akkor Rocky utalás is… Mindegy, ezt nem fogom megfejteni, de nagyon irritálja az agyam istennő neve egy fiúnak adva.

A történettel kapcsolatban is tudok kötekedni. Eleve nem bírom, amikor nincs értelmesen megragadva, hogy az álompasi, akiért mindenki döglik és aki mindenkit megkaphatna, miért a szomszéd lány típusú hősnőre kattan rá? Itt Raquel ténylegesen is az, a szomszéd lány. A baráti körben el is hangzik egyszer, hogy mit akar egy olyan lánytól, aki ennyire átlagos. Amikor már kapcsolat van és ismerik egymást, nincs ezzel bajom. Azt simán elfogadom, hogy a kedvessége, ahogy Raquel feltétel nélkül rajong érte, szerelmet generál. Plusz, ott van a köztük levő nagy kémia, szexuálisan nagyon passzolnak. De az eredetre nincs semmi ok, és nekem az hiányzott. Raquel esetében megvolt, Ares egyszerűen szuperül néz ki. De mit látott Ares fordítva?

Ahogy ebbe belegondolok, más kapcsolati szakaszban nem jön ki a lépés. Ares esetében nem értem, mit látott meg a lányban. Mert a személyébe és a köztük levő kémiába beleszerethetett. Raquel esetében meg nagyon alaposan meg van írva, mit látott a fiúban: a szép kék szemét, a menő tetoválásait és a kockás hasát. (Igen, Raquel kb. úgy rajong érte, mint más a filmsztárok iránt. Felületes és milyen tipikus az ilyen regényekben.) Nála az nincs meg, hogy a rajongás miért lesz szerelem. Mert Ares sokáig egyáltalán nem engedi közel, és passzív agresszívan bánik vele. Alpárian fogalmazva megdugja, aztán kidobja. Egyszer fel is merült a lányban, hogy neki ez nem kell, de nem tud távol maradni. Itt a vágy/rajongás és a szerelem közé egyenlőség jel van téve, azt meg rühellem.

Ha már a kapcsolati tematika. Ezen a téren készséggel elismerem, hogy prűd vagyok, de kifejezetten zavarónak találom, amikor a 18 éves fiú főszereplő – mert azért még nem férfi – kb. olyan szexuális háttérrel, tudással, készséggel rendelkezik, mint egy kiélt harmincas playboy. Amikor azt mondja a lánynak, hogy lesz a Christian Grey-e? Hát nem tudtam sírjak vagy nevessek.
De különben is vannak olyan elemek ilyen téren a kötetben, amikor a szemem forgattam. A kb. 23-24 éves Artemis és a 16 éves Apollo veszekszik egy lányon? Artemis a liliomtipró, vagy a fiatal Hidalgo bukik az idősebb lányokra? Ami nem kizárt, lévén, hogy Raquel egy osztálytársával egy orgián veszti el a szüzességét. Érdekes különben, hogy 2-3 év mennyit tud számítani évtized oldalon. Godoy pont abba az életkorba tette Apollót, ahol azért nem hangzik jól, hogy egy 15-16 éves kamaszfiú egy 18-19 éves lánnyal kavar. Ha már 20-22 vagy többek, semmi gond.

A cselekményről különben nem érdemes sokat írni. Szex, kapcsolati dráma és Raquel oldaláról sok érzelmi elmélkedés. Egy jobb része volt, amikor Ares továbbtanulása lesz a téma. A szülői elvárás kerül összetűzésbe az egyéni vággyal. Meg is harcolnak, hol tanulhat tovább a fiú. Megint csak az mutatja, mennyire nem az átlagos élethelyzetet produkálja a regény, hogy itt SPOILER Ez olyan röhejes, mint amikor a High School Musicalben Troy drámázott azon, hogy 3 borostyánligás egyetem közül vajon melyiken lenne jobb helye. Mit ne mondjak, tudom irigyelni a gondjaikat.

A nyelvezete mocskos és bántóan sok benne a szex is. A részletes fajta, ki mit és hol nyal vagy dug be. Néha egy-egy humorosabb beszólás vagy párbeszéd összejött, de különben semmi jót nem tudok mondani erre sem. Millió csók meg döngetés.

Mivel még van két Hidalgo, és emlékeim szerint a Netflix-film jó nézőszámokat kapott, nem tartom kizártnak, hogy Artemis és Apollo is megkapja a maga filmjét, amivel együtt mi meg a filmplakátos könyvet. És ha olyanok, mint ez volt, akkor inkább az erotikát keresőknek, mint a romantikusoknak vagy az ifjúsági történetek kedvelőinek való az is.

Idézet: 

Az emberek tévednek, a bátrak be is ismerik.

Manapság a wifijelszód értékesebb, mint nagyon sok tulajdonod. Az internet önmagában is függőséget okoz. Add hozzá a vezeték nélküli hozzáférést, és máris az otthonodba költözött a függőség forrása.

A családi örökség a hűség, a támogatás, a szeretet, ezeknek a pozitív tulajdonságnak a további adása generációról generációra. A családi örökség nem egy átkozott cég.

A bejegyzés trackback címe:

https://regenyvilag.blog.hu/api/trackback/id/tr218413473

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása