Fülszöveg:
A főnök című regényből megismert Oliver Jones ügynök története, amelyben feltűnik az Igazság-trilógia főszereplője, Hannah Jones.
Szerintem:
Mi volt ennek a történetnek a lényege? Erre nem tudtam rájönni.
Ok, itt Oliver az elbeszélő. De új dolgot nem tudtam meg róla, ez kiderült a regényekből is. Ő volt a jófiú, csak aztán balszerencséjére megismerte Anát és szerelmes lett. Nyomorult pasi, azóta már több könyvben is olvastam róla, a szerelem nagyon nem akar összejönni neki. Még mindig nem értem, mi kell neki ebben a nőben, de nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy
semmi új infót nem kaptam.
Csak egy átkötés abból az időszakból, amikor Ana azt hitte, hogy a nagy szerelme halott.
Vagy csak PR fogás az egész? Hiszen Oliver testvére az a nő, aki az Igazság-sorozat főszereplője. Itt kiderül, hogy Hannah és Oliver testvérek. Vagyis, egyik sorozat hírverést csinál a másiknak? Mert bizony Hannah telefonban arról panaszkodik a bátyjának, ami annak a sorozatnak az első kötetében történik. Éppen annyi utalás van rá, hogy akit érdekel a téma, kézbe vegye azt a részt is, tudja az alapokat, de azért ne sokat. Csak éppen ezt olcsó húzásnak érzem, és ki nem állhatom, amikor ilyesmikkel különböző sorozatokat összekötnek és kvázi univerzummá növelik a történeteket.
Stílusban meg a szokott. Csajos, bulváros, és annak ellenére, hogy most férfi az elbeszélő, megkapjuk ugyanazt a belső, érzelmeket is taglaló narratívát. Rendben, azért nem annyira nyüglődő, mégiscsak kemény férfi a hős, de akkor is. Lehet, inkább az érzelmeket választottam volna ahelyett, hogy milyen jó nő Ana. Nem tehetek róla, de rühellem azt a figurát, és egyszerűen fel nem tudtam fogni egyik történetből sem, hogy mit ettek annyira rajta a pasik. Meg hogy maradt életben, mert azt a kemény, profi bűnözőt, aki lett belőle, soha nem láttam az alakjában.
Mindegy, a lényeg, hogy nem kaptam ettől a sztoritól pluszt. Inkább csak sajnálom, hogy Oliver és Hannah össze lettek kötve, sokkal jobban szerettem az Igazságot teljesen önálló sorozatként kezelni.